|
Szakmai bemutatás
Szakmai programunk a Magyarországon folyó Társadalmi Megújulás Operatív Program keretén belül került megvalósításra, ezért a részvételi költségeket a program biztosította, így a résztvevők számára a szakmai rendezvényeken való részvétel (szállás, ellátás), valamint az oktatási anyagokhoz való hozzáférés ingyenes volt.
Programunkat elsősorban azoknak a szakembereknek ajánljuk, akik a felnőttképzés területén dolgoznak, vagy szervezetek, cégek (minőségirányítási) vezetőiként szeretnének elsajátítani, alkalmazni, továbbadni olyan menedzsment ismereteket, amelyek hatékonyabbá tehetik a vezetői munkát.
A programban résztvevők elsőként ismerhették meg és alkalmazhatják azokat a korszerű, gyakorlatorientált oktatási anyagokat, amelyek megfelelnek a román akkreditációs követelményeknek is. Az ismeretátadáson túl célunk egy olyan szakmai közösség, hálózat létrehozása, amely alakíthatja, véleményezheti és használhatja azokat a tananyagokat, amelyek a program során kifejlesztésre és átadásra kerültek.
A program célja
- a felnőttképzés területén szerzett magyar tapasztalatok átadása a romániai felnőttképzéssel foglalkozó szervezetek, vállalkozások, szakemberek számára,
- a munkaerőpiac igényeivel összhangban olyan képzési programok kidolgozása, tananyagok fejlesztése a menedzsment ismeretek területén, amelyek hiányoznak az együttműködő országokban.
Megvalósuló fejlesztések, rendezvények
- Képzési programok
A fejlesztés során kidolgozásra és átadásra kerütl 2 képzési program a kapcsolódó tananyagokkal, oktatási segédletekkel. Ezek magyar és román környezetben is alkalmazható ismereteket tartalmaznak az önértékelés, minőségirányítás és a vezetői, szervezeti hatékonyság fejlesztés területén. A fejlesztések eredményeként létrejött tananyagok megfelelnek a magyar és román akkreditációs követelményeknek.
- Szakmai találkozók
A magyar anyagok adaptációját szakmai találkozók (6 work-shop és 3 konferencia) keretében valósítottuk meg úgy, hogy magyar fejlesztők romániai szakemberekkel és az oktatás célcsoportját képezők (kis-, és középvállalkozások, intézmények, szervezetek) bevonásával adaptálták az oktatási anyagokat és kiegészítették a romániai tapasztalatokkal. A work-shopok összesen 143 fő, a konferenciák 194 fő résztvevőnek biztosították lehetőséget, hogy bekapcsolódjanak a programunkba.
- Interaktív WEB oldal
A kétnyelvű (magyar-román) interaktív oldalon megtalálható lesz a program menete, a szakmai találkozók témái, időpontjai. Itt helyezzük el a program során létrejövő szellemi termékeket, tananyagokat, segédeszközöket, amelyek a résztvevők számára díjmentesen hozzáférhetővé válnak. A weboldal lehetőséget biztosít a résztvevők tapasztalatainak megosztására, és a kétoldalú információcserére.
|