o Vezetőképzés

o Konfliktuskezelés

o Hatékony kommunikáció

o Csoporthatékonyság-fejlesztés

o TQM ismeretek

o Minőségirányítási rendszerek működtetése


csoporthatékonyság-fejlesztés
 
 

Csoporthatékonyság-fejlesztés

Változó világunkban a feladatok összetettsége, a szakmák specializálódása és a megoldások megtalálására rendelkezésre álló egyre kevesebb idő egyre több esetben teszi szükségessé az emberek számára, hogy felmerülő problémákat csapatként együttdolgozva oldják meg.

A csapatban végzett tevékenységek – bár a lehetőségek adottak erre – mégsem szükségszerűen hatékonyabbak a hagyományos problémamegoldásnál. A csapatok vezetése, irányítása olyan különböző módszerek és technikák használatát teszi szükségessé, amelyekkel elérhető a hatékony munkavégzés és a csapatból együttesen több hozható ki, mint amire a tagok önálló munkavégzésük keretében alkalmasak lennének.

A hatékony csapat kiépítésével és irányításával kapcsolatos képzés az alábbi területeken ad elméleti és gyakorlati ismereteket:

Csapatok felépítése, csapatszerepek: megismerhetjük a csapatmunka elméleti alapjait illetve, hogy az egyes csapattagok jellemüknél és adottságaiknál fogva milyen szerepet tudnak betölteni egy csapatban.

Csapatszervezet, csapatvezetés: megismerkedhetünk a csapatokon belüli funkciókkal, a csapattagok és feladataik menedzselésének, értékelésének technikáival.

Sikeres csapatok: megtanulhatjuk felismerni a jó és a rossz csapatmunka ismérveit, kialakítani és erősíteni azokat a csapatmunka jellemzőket (szinergia, konformitás, kohézió), melyekkel sikeresen lehet a tagok tudását és képességét a csapat céljainak elérésre fordítani.

Csapat motiváció: elsajátíthatjuk az egyéni és csapatmotiváció alapjait és esetleges negatív hatásait is, valamint azt, hogy ezekkel a tényezőkkel hogyan lehet elérni a csapat és tagok hatékony munkavégzését.

 

NFU logo

Copyright © MENTORING Program

Nyitólap | Projekt bemutatása | Szakmai területek| Rendezvények | FAQ| Eredmények | Kapcsolat